Herkese merhaba, uzun bir aranın ardından yeni makalemizle sizlerleyim. Bugün Google Ads nedir? İşletmenize nasıl fayda sağlar? Süreç nasıl işler? Bu konular hakkında detaylı bilgiler sunacağım.

Google Ads, Google arama sonuçlarında ücretli olarak organik sonuçlardan yukarıda çıkmaya olanak tanıyan bir dijital reklamcılık yöntemidir. Kısaca SEM (Search Engine Marketing, Arama Motoru Pazarlaması) olarak adlandırılır.

SEM, arama sonuçlarından faydalanmanın en kolay yoludur. Google Ads aracılığı ile yapılan dijital reklamcılığın en önemli avantajı, potansiyel müşterilerinize tam da sizinki gibi bir hizmet aradığında sizi göstermesidir. Örneğin bir çilingir dükkanınız olduğunu varsayalım, her evin kapısına kart bırakmanız mümkün değildir, bir yere devasa bir pankart koysanız bile hizmetinize ihtiyaç duymayan binlerce kişi reklamınızı görebilir, ancak dijital reklamcılıkta sadece çilingir hizmeti arayan potansiyel müşterileriniz sizi görebilir. Her gün size ihtiyaç duymayan binlerce kişi yerine size gerçekten ihtiyaç kişilere ulaşmak bu kadar kolay.

Dijital reklamcılığın en güzel avantajlarından biri de aylık reklam bütçenize sizin karar veriyor olmanızdır. Önden ödemeli bu sistem ile siz aylık reklam bütçenizi belirledikten sonra anahtar kelimenizin rekabet oranı, sayfada gösterildiği yer gibi özellikler göz önünde bulundurularak fiyatlandırılır ve siz Google Ads hesabınızdan tıklama oranlarını ve ücretlerini takip edebilirsiniz.

Sırada SEM hakkında belki de en çok merak edilen konu var; reklamınız gösterildiğinde değil, tıklandığı zaman ücretlendirilirsiniz. Böylece web sitenizi ziyaret etmeyen kullanıcılar için ücret ödemezsiniz.

Tabii ki koskaca SEM’i 215 sözcükle anlatmak asla mümkün değil, ancak dijital reklamcılık ile işletme hedeflerinize ulaşmak isterseniz konunun detaylarına hakim bir uzman ile çalışarak daha az bütçe ile daha çok kazanç sağlamak mümkündür.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0541 806 93 87
WhatsApp chat