Merhaba,  bugünkü makalemizin konusu web sitenizin size maksimum faydayı sağlaması için dikkat etmeniz gerekenler hakkında olacak.

Web sitenizi tasarlatırken hedeflerinizden emin olun lakin ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurun. Kullanıcıların sitede yapmak istediği şey ve sizin yapmalarını istediğiniz şey arasındaki uyum başarının sırrıdır.

İşletmenizin telefon numarasını her sayfada vurgulayarak “hemen arayın” gibi harekete geçirici mesajlar ile yönlendirebilirsiniz. Mobil cihazlardan web sitenizi ziyaret eden müşteriler için tek dokunuşla arama özelliğini kullanmanız müşterilerinizin sizi aramasını kolaylaştırır.

Web sitenize yol tarifini gösteren bir harita ekleyerek ziyaretçilerin sizi işletmenize gelmesini kolaylaştırır.

Peki kullanıcılar bir web sitesinden başka ne ister?

Fiyat hakkında bilgi sahibi olmak, özel teklifler almak, işinizin erbabı olduğunu gösteren sertifikalar, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında detaylı bilgiler, sizinle çalışan ve mutlu olan diğer firmalar hakkında bilgiler ve bunun gibi sektöre göre de değişiklik gösteren pek çok şey… Bunların hepsini kolay bulunur kılmak işletmenizin hedeflerinin ve ziyaretçilerinizin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayarak, web sitenizin yüksek performans göstermesini sağlar.

Web sitenizde içeriklerinizi yayınlarken sözcüklerinizi bir pazarlama konuşması gibi yapmak yerine sorunlarını nasıl çözdüğünüzü, ihtiyaçlarını nasıl karşıladığınızı günlük bir dille anlatmanız ziyaretçilerin sitenizde geçirdiği zamanı uzatacaktır. Konuya ziyaretçilerinize gözünden bakarak yaklaşırsanız içerikleriniz daha ilgi çekici bir hale gelecek ve insanlara da yardımcı olmanızı sağlayacaktır.

Sizinle çalışmaktan memnun olan müşterilerinizin sitenizde yorum yapmalarına olanak tanıyabilir, referans yazıları veya videoları ile ziyaretçilerinizle aranızda bir bağ kurabilir böylece sizin çalışmalarına olanak tanıyabilirsiniz.

Kullanıcılar bir web sitesinde çok uzun süre geçirmediklerini göz önünde bulundurarak resimler, başlıklar ve gözü yormayan bir yerleşim düzeni ile aradıklarını hemen bulmalarını sağlamak işleri hızlandırmanın en iyi yoludur.

Web sitenizi tasarlatırken, işletme hedeflerinizi ve ziyaretçi isteklerini ortak bir noktada birleştirirseniz sitenizin başarı şansı daha yüksek olur.

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir