Merhaba, bugünkü makalemizin konusu, dijital dünyaya giriş yaparken hizmet alacağınız Web Tasarım Firmasını seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar olacak.

Daha önceki makalelerimizde web tasarımın öneminden bahsetmiştik. Bugün ise işletmeniz için son derece önemli olan bu hizmeti alacağınız firmalarda nelere önem vermeniz gerektiği ile ilgili birkaç madde sıralayacağız.

  1. Güvenirlik: Hizmet aldığınız web tasarım firmasının güvenilir olması en önemli unsurdur. İstediğiniz hizmeti sağlayacak mı? Aradığınız ya da mail attığınız zaman destek alabilecek misiniz? Kendinizi sözleşme ile güvence altına alabiliyor musunuz? Bunlar çalışmayı düşündüğünüz firma tarafından kesinlikle cevaplandırılması gereken sorulardır. Güven sağlamayan firmalarla çalışmak sadece zaman kaybıdır. Maalesef ki her sektörde olduğu gibi bu sektörde de iyiler olduğu kadar kötülerde mevcuttur. Bu nedenle mutlaka alacağınız hizmetlerin ve bunların karşılığında ödeyeceğiniz tutarın belirtildiği bir sözleşmeyi iki nüsha olarak imzalamalı ve bu sözleşmeleri daima saklamalısınız.
  2. Bilgi: Web tasarım işletmenizin dijital dünyadaki kartvizitidir. Bu nedenle gelişi güzel şablonlar kullanan kişiler yerine bu alan üzerine eğitim almış, sertifika almış, gerçekten bu işi bilen kişilerden ve firmalardan hizmet almanız çok önemlidir. Günümüzde hazır şablonları kullanarak tasarım yapan pek çok kişi ve işletme kendini web tasarımcı veya web tasarım ajansı olarak tanıttığından bunu anlamak zor gibi görünse de hizmet aldığınız kişinin eğitimi hakkında bilgi almak ve sertifikalarını incelemek isteyebilirsiniz.
  3. Kalite: İşletmeninizin kalitesi web sitenizin kalitesini, web sitenizin kalitesi de işletmenizin kalitesini temsil eder ve ikisi de birbirini tamamlar. O yüzden web tasarım firmanızın güncel teknolojileri kullanarak hizmet verdiğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde web sitenizin olup olmaması hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Kalite dediğimizde dikkat etmeniz gereken unsurlar ise, sitenizin hızlı yüklenmesi, güncel teknolojileri barındırması, mobil kullanılabilirliği, yönetici panelli kullanım sağlaması ve isteklerinize cevap veren etkin bir tasarımdır.
  4. Hız: Günümüz teknolojilerin hepsinin ana teması hızdır. Web tasarım firmanızın da size sağlaması gereken iki hız mevcuttur. Bunun birincisi web sitenizi teslim etmeyi beyan ettiği tarihte teslim etmek, ikincisi de web sitenizin mevcut hızıdır. Web sitenizin söz verildiği tarihte teslim etmemesi çalışmış olduğunuz web tasarım firmasının disiplinsiz çalıştığının ve diğer alacağınız hizmetlerde de sorunlar yaşayabileceğinizin en önemli göstergesidir. Bu tarz problemleri önlemek için sözleşmenizde teslim tarihi belirtmeli ve teslim tarihinde işinizin teslim edilmemesi durumunda haklarınızı açıkça belirtmelisiniz.

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir